Sep 18, 2014

Açılıyoruz!

Yeni eğitim yılı başladı. Elbette sakin başlamadı. Hayatın her alanında hemen hemen herkesin karşısına çıkan engellemeler, özel hayata müdahaleler eğitim hayatında da başta LGBTİ ve kadın öğrenciler olmak üzere neredeyse tüm öğrenciler üzerinde kendini hissettiriyor . Bizim bir kısmımız hala etek giymek zorunda, bir kısmımız "erkek", bir kısmımız "kadın" olmak zorunda. Kitaplardan hala nefret kusmaya devam ediyorlar. Tasarladıkları okulları, hala bizleri kalıplara sokmaya yönelik. Daha sıralanabilecek bir çok sorun var ve yenileri de eklenecektir. Aslında her şey daha yeni başlıyor!

Yaygın bir sloganımız var: "Her yerdeyiz!"
Artık istemedikleri yerlerde bile, onlar farketmeden daha fazlayız. Zorla kayıt ettirdikleri imam hatiplerde de, zorunlu din derslerinde de artık daha fazlayız! Baskıları bize alan açıyor, daha çok oluyoruz. Alan açıldıkça biz de açılıyoruz, Liseli LGBTİ'ler artık daha fazla açılıyor!

Yola çıkarken bir söz vermiştik kendimize, bir amacımız vardı: "Koridorlar gökkuşağı olana kadar, kitaplardan renklerimiz saçılana kadar, eşit koşullarda, parasız, anadilde eğitim hakkımızı alıncaya kadar mücadelemiz sürecek!" demiştik. Mücadelemiz sürüyor, hatta daha yeni başlıyor!

Okullar açıldı, Liseli LGBTİ Oluşumu da "açılıyor". Yeni eğitim yılının ilk toplantılarını Ankara ve İstanbul'da 20 Eylül Cumartesi günü yapıyoruz. Tanışmak, destek olrmak, birlikte olmak için, bu sene sen de aramıza katıl!

Detaylı bilgi için: liselilgbti@gmail.com facebook.com/liselilgbti twitter.com/liselilgbti


No comments:

Post a Comment